O nas / Kontakt

Cieszymy się że trafiłeś na BRUUUM.pl. Jest to blog prowadzony z zamiłowania do szeroko rozumianej motoryzacji, z chęci podzielenia się tym czym interesujemy się na co dzień. Prowadzony po godzinach, jako odskocznia od zawodowych i rodzinnych obowiązków.

Piszemy raczej dłuższe niż krótsze teksty – takie jakie sami chcielibyśmy przeczytać. Robimy to na własnych zasadach, z potrzeby serca 😉 Zapraszamy!

— Konrad i Piotr

P.S. Podoba Ci się to co robimy? Możesz wesprzeć nasze działania stawiając nam kawę. Dzięki!

Autorzy

Konrad Mizak

Pomysł na tego bloga chodził mi po głowie już od kilku lat, jednak potrzebowałem czasu aby zrealizować go w formie jaką widzicie obecnie.

Postanowiłem że będę pisał o tym co lubię, o tym co interesuje mnie odkąd skończyłem raptem kilka lat – o samochodach i motoryzacji. Nie jestem znanym ekspertem, mam jednak swoje zdanie i trochę ciekawych materiałów którymi chcę się z Wami podzielić.

Szczególnie interesuję się motorsportem, zwłaszcza serią DTM, Formułą 1 i rajdami. Lubię samochody sprzed lat – klasyki i youngtimery. Kolekcjonuję modele aut, więc znajdziecie też trochę o modelarstwie. Jestem entuzjastą aut od BMW, ale raczej tych starszych niż nowszych, a potwierdzeniem tego jest BMW e30 znajdujące się w moim garażu.

Na co dzień jestem mężem, ojcem i właścicielem psa. Znane są mi dylematy typowej głowy rodziny, która chciałaby połączyć sportowe osiągi z rodzinnym kombi przy ograniczonym budżecie. Dlatego piszę też trochę o autach użytkowanych na co dzień, które pomimo przyziemnego charakteru także potrafią wzbudzić wiele emocji.

Zawodowo pracuję w branży IT zajmując się projektowaniem. Interesuję się designem, zwłaszcza gdy dotyczy rzeczy codziennych, użytkowych. Dlatego zwracam dużą uwagę na to jak auta wyglądają, jak zostały zaprojektowane i jakimi rozwiązaniami starają się ułatwić życie kierowcom.

Moje wszystkie wpisy z BRUUUM znajdziecie tutaj.

Piotr Misiorek

Z wielkim zainteresowaniem obserwowałem start tego bloga, którego założycielem jest mój kolega z czasów studenckich. Jak to w życiu bywa nasze drogi po studiach rozeszły się, ale udało się utrzymać kontakt w sieci, a nawet okazjonalnie spotkać na żywo.

Obserwując początki projektu BRUUUM.pl, pomyślałem, że mogłoby to być miejsce także dla mnie. Chciałabym czasem napisać kilka słów na tematy, które zawsze mnie pochłaniały, czyli samochodów i motoryzacji.

Na co dzień pracuje w branży edukacyjnej, natomiast zawsze twierdzę, że w drugim życiu byłbym kierowcą TIRa, a w trzecim mechanikiem samochodowym (albo odwrotnie :)). Trudno dokładnie określić kiedy zaczęła się moja pasja do motoryzacji. Prawdopodobnie będzie to moment w którym wujek dał mi w prezencie „Nowy auto katalog modele 1996” (miałem wtedy 11 lat). Była to obszerna, 260-stronicowa publikacja zawierająca dane techniczne, zdjęcia i krótkie opisy dostępnych wtedy w sprzedaży na świecie prawie 1800 aut. Katalog ten przeglądałem tak wiele razy, że niemal znałem go na pamięć i przez wiele lat po małym fragmencie karoserii byłem w stanie rozpoznać jakie to auto. Jest też możliwe, że moja miłość do motoryzacji podświadomie pojawiła się już dużo wcześniej. Na spotkaniach rodzinnych mój tato do tej pory przytacza anegdotę, gdy w wieku około 3-4 lat dostałem się do jego Syrenki i wyrwałem wszystkie możliwe przewody jakie znalazłem w okolicach stacyjki 🙂

Szczególnie interesuję się Formułą 1 co zostało zapoczątkowane przez starty Roberta Kubicy, a także motoryzacją w nieco starszym wydaniu, czyli rynkiem youngtimerów. Dzięki Konradowi i jego poradnikowi, zainteresowałem się także modelarstwem co pozwala mi spełniać się także w mojej innej pasji czyli zakupoholizmie 🙂

Mam kilka motoryzacyjnych marzeń, które mam nadzieję zrealizować w najbliższych latach. Należą do nich:

  • obejrzenie wyścigu F1 na żywo (najchętniej na torze Spa-Francorchamps),
  • przejażdżka po torze Nordschleife w ramach organizowanych tam trackdays,
  • posiadanie własnego youngtimera (najchętniej Mercedesa… w wersji AMG… z silnikiem V8…).

Zapraszam do czytania i komentowania moich pojawiających się felietonów i przemyśleń na tematy motoryzacyjne. Moje wszystkie wpisy z BRUUUM znajdziecie tutaj.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez wypełnienie poniższego formularza. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to będzie możliwe.

Pozostawiając swoje dane osobowe zgadzasz się na ich przetwarzanie. To w jaki sposób dane te są przetwarzane określa nasza Polityka prywatności. Pola formularza, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


    P.S. Spodobał Ci się nasz wpis? Możesz nas wesprzeć stawiając nam kawę. Dzięki!